Essential Beauty Cosmetic Age redefining

Kosmetologia Medyczna


30 Stycznia 15/1
Gorzów Wlkp. 66-400
Telefon: 690.074.414

kamilarutkowska@essentialbeautybykr.pl


Placeholder image

Lipoliza iniekcyjna


Jednym z bardziej popularnych zabiegów pozwalających wymodelować sylwetkę jest lipoliza iniekcyjna. Zabieg ten stosuje się jedynie na małe obszary nadmiaru tkanki tłuszczowej,zazwyczaj estrogenozależnej, , którą trudno jest usunąć przez dietę i wysiłek fizyczny.
Na czym polega zabieg
Lipoliza polega na podawaniu do tkanki tłuszczowej substancji, które rozkładają tłuszcz. W tym celu najczęściej stosuje się pozyskiwaną z lecytyny sojowej fosfatydylocholinę w połączeniu z deoksycholanem sodu. Wówczas nabiera ona właściwości lipolitycznych i powoduje rozpad błon komórkowych adypocytów. Uważa się, że w procesie tym główną rolę odgrywa właśnie deoksycholan sodu, który działa jak detergent na błony komórkowe adypocytów powodując zmiany prowadzące do ich martwicy, natomiast fosfatydylocholina eliminuje uwolnione kwasy tłuszczowe. Produkty rozpadu są metabolizowane i usuwane z organizmu.
Zastosowanie: Okolice ciała które mogą być poddawane lipolizie to otłuszczenia :
- ramion
- pleców
- bioder
- kolan
- podbródka
- brzucha ( tylko male partie !!!!! ryzyko uszkodzenia trzustki!!! )
Istotne informacje:
ZABIEG PRZEPROWADZONY NA ZBYT DUŻYM OBSZARZE MOŻE ZNACZNIE OBCIĄŻYĆ UKŁAD KRWIONOŚNY I TRZUSTKĘ. ILOŚĆ TŁUSZCZU, KTÓRA MOŻE BYĆ JEDNORAZOWO USUNIĘTA JEST BARDZO OGRANICZONA!
Tłuszcz, który zostaje uwolniony z komórek przenika w postaci trójglicerydów. Po przekroczeniu ich pewnej ilości tworzą się chylomikrony, które drażnią i prowadzą do ostrego zapalenia trzustki.
W gabinecie stosowane są wyłącznie preparaty spełniające rygorystyczne standardy medyczne, posiadające rejestrację wyrobów medycznych (kl.3), a zabiegi przeprowadzane są zgodnie z protokołem zabiegowym.

kamilarutkowska@essentialbeautybykr.pl