Essential Beauty Cosmetic Age redefining

Kosmetologia Medyczna


30 Stycznia 15/1
Gorzów Wlkp. 66-400
Telefon: 690.074.414

kamilarutkowska@essentialbeautybykr.pl


Placeholder image

Nici PDO


Bezoperacyjny lifting z zastosowaniem nici PDO pojawił się 5 lat temu w Korei Południowej i aktualnie wykorzystywany jest m.in. w USA, Brazylii i Europie.
PDO (polidioksanon) jest syntetycznym włóknem, które złożone jest z jednego bądź dwóch skręconych stałych włókien, całkowicie rozpuszczalnych w tkankach. Do tej pory polidioksanon był stosowany głównie do produkcji szwów.skórnych i podskórnych, używanych w chirurgi plastycznej, urologii, gastroenterologii, okulistyce i ginekologii.

Nić PDO osadzona jest na sterylnej i bardzo cienkiej igle, za pomocą której wprowadzamy ją w określone miejsca skóry np. twarz, szyja, dekolt, biust, brzuch, nogi.

Z obserwacji klinicznych wynika, że polidioksanon pobudza proces neokolagenezy w tkankach, tzn. że stymuluję produkcję białka odpowiedzialnego za napięcie i elastyczność skóry. Proces ten trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie, a otrzymane efekty estetyczne utrzymują się do około 24 miesięcy.

Efekty:
- wygładzenie zmarszczek,
- zwężenie porów,
- rozjaśnienie skóry,
- lifting skóry,
- odmłodzenie skóry,

Po zabiegu:
Zaraz po zabiegu skóra może by lekko zaczerwieniona, mogą występować krwiaki i zasinienia, wszystkie te objawy ustępują zazwyczaj w ciągu kilku dni.

W gabinecie dostępne są nici:
- PDO gładkie
- PDO liftingujące haczykowe

kamilarutkowska@essentialbeautybykr.pl